niedziela, 17 czerwca 2012

Jeden dzień


Hej! Niedawno skończyłam czytać książkę i pomyślałam, że coś o niej napiszę ponieważ jest godna polecenia ;) Tak jak w tytule ,,Jeden Dzień'' to książka napisana przez David'a Nichollsa. Jest to niewiarygodnie poruszająca opowieść o dwójce ludzi, którzy w dniu ukończenia studiów spędzają razem noc. Od tamtej pory zostają przyjaciółmi i nawzajem pragną rozmów ze sobą. Każde z nich idzie w swoją stronę, jednak prawie zawsze znajdują czas na spotkania ze sobą. Emma próbuje swych sił w pisarstwie, natomiast Dexter robi karierę jako prezenter telewizyjny w programach rozrywkowych. Z czasem w ich życiu pojawiają się przeróżne problemy, które bądź co bądź ich do siebie zbliżają ;) Ale o tym musicie przeczytać już sami!


Na tylnej okładce książki jest zamieszczona wypowiedź Jonathan'a Coea: ,,Odkładając tę książkę masz niesamowite wrażenie, że znasz jej bohaterów jak najlepszych przyjaciół'' .
Muszę się z tym zgodzić w 100% ! Oczywiście, że czułam jakby byli moimi przyjaciółmi ;) Książka jest napisana w taki sposób, że mogę w każdej chwili szczegółowo scharakteryzować Emmę lub Dexter'a. Są tak różni, a jednak myślę, że każdy czytelnik mógłby utożsamić się z którymś z nich ;) Ich poglądy na świat zmuszają czytelnika nad zastanowieniem się co tak naprawdę jest dla nas ważne, oraz przestrzega przed niektórymi sposobami ,radzenia' sobie z problemami. Nie da się opisać tej książki, trzeba ją przeczytać! ;)
Na koniec zaznaczę, że tekst jest napisany dość dużą czcionką i bardzo szybko się czyta :D
Naprawdę polecam :D


4 komentarze:

  1. Widziałam książkę o tym samym tytule, ale miała inną okładkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. pasowało by mi przeczytać jakąś książkę bo dawno nie czytałam ..
    zapraszam do mnie:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ♥
Staram się rewanżować za każdy, więc nie pisz ''zapraszam do siebie'' itp., bo i tak Cię odwiedzę :)